Termín hiporehabilitace v sobě spojuje několik oborů, kde odborník ve své profesi využívá pohyb koňského hřbetu nebo prostředí koně v souladu s rehabilitačním plánem v rámci terapie, výuky nebo sportu.

Ve Středisku doporučené hiporehabilitace ČHS v Černolicích na Praze-západ nabízíme Hipoterapii v psychiatrii a psychologii, která pomáhá dětem a dospělým s duševními poruchami, jako je například deprese, úzkost, syndrom vyhoření a Hiporehabilitaci v pedagogické a sociální praxi, metodu speciální a sociální pedagogiky zaměřenou na problémy s příliš submisivním chováním, poruchami pozornosti, se zařazením do kolektivu, poruchami autistického spektra a podobně.

Více o hiporehabilitaci a kam se za ní vypravit se dozvíte v článku, který pro vás připravil Kamenitý vrch ZDE

Další krásná videa s koňmi terapeuty, o které pečují všichni na Kamenitém vrchu můžete shlédnout ZDE.

MYŠLIŠ hiporehabilitaci velmi doporučuje!

Koně dokážou být velmi dobří terapeuti a zjistit přirozeně potřeby klienta.

Vyzkoušeli jsme si to na vlastní kůži! :-)

Markéta Janatová

kontaktní hipoterapie, přístrojová herní terapie

info@kamenityvrch.cz
+420 776 643 102

www.kamenityvrch.cz

Vystudovala jsem všeobecné lékařství na 1. LF UK. Od roku 2010 se na 1. LF UK a ČVUT se věnuji vědeckým aktivitám, vývoji technických prostředků pro neurorehabilitaci formou hry a výuce studentů zdravotnických oborů a biomedicíny. Pravidelně se jako přednášející účastním odborných konferencí zaměřených na neurorehabilitaci.

V rámci celoživotního vzdělávání jsem absolvovala mimo jiné kurz Hipoterapie u DMO v praxi I, kurz Senzorická integrace v pedagogice a speciální pedagogice a praxi hipoterapie ve Středisku praktické výuky ČHS na Toulcově dvoře.

 

Mezi mé zájmy patří hudba (jsem aktivní členka hudebního souboru), děti, chov koní a dobrovolnictví (dříve workcamp ve Francii – příprava kulturního programu s historickou tématikou, v Japonsku – koncertní vystoupení ve školách a domovech seniorů, Farma Hucul – vedoucí dětského táboru, vedení jezdeckého programu na ozdravných pobytech Červeného kříže).