MYŠLIŠ

Co Vám vlastně přinášíme?
Co předáváme Vašim dětem a k čemu je to dobré?


Zeptali jsme se rodičů, speciálních pedagogů,
spolupracovníků a nejbližších spoluharcovníků...


inspirace, příběhy


"Stránky Myš – liš jsou přehledné, vhodné pro rodiče, tak i učitele. Líbí se mi forma spojení logo, arte, muzikoterapie. Věřím, že budou velkým přínosem nejen pro děti s handicapem nebo bez, ale také pro rodiče, kteří na jednom místě najdou inspiraci, ale také odborníky a sdílené příběhy."

Veronika Bušo, učitelka ZŠ (nyní na MD)

podněty
k terapii


"Na stránkách MYŠLIŠ jsme zatím nejvíce využili videa s písněmi, které si můžeme pustit. Moc se mi líbí tipy na využití muzikoterapie pro rodiče – krásně ukazují, co může terapie přinášet a jak se dá krásně využít.

Známé písně synovi usnadňují orientaci v lekci, stejně jako látková zvířátka, nejvíc ho ale zaujme a zklidní nová píseň či melodie."

Hanna Kuželová, maminka...

hra a nové prožitky


"MYŠLIŠ je promyšlený projekt, který je přístupný a dosažitelný pro všechny. Jde o jednoduché principy a žádné složité metodiky, přitom je velmi důmyslný a účinně promyšlený. Přináší možnost rozvoje, učení se novým věcem, nové prožitky a hlavně myšlenku, že hrát si potřebujeme všichni, jen na to často zapomínáme.

Hra nám přináší pozitivní uspokojení a ve chvílích, kdy je člověk veselý a šťastný, tak lépe vstřebává vše nové."


Vanda, sociální pracovnice, Denní stacionář DAR

multidisciplinarita, propojení


"Na projektu MyšLiš se mi nejvíc líbí propojování logopedie a muzikoterapie, které má obrovský přesah. Podstatným faktorem je multidisciplinarita, kdy jednou básničkou/ písničkou trénujeme několik schopností najednou: rytmus, pohyb, koordinace, téma slovní zásoby a výslovnost. To vše hravou formou."

Líbezný hlas Jindry, která s ním dokáže aktivovat nebo zklidnit. A nádherné obrázky Lindy, které jsou pastva nejen pro oči, ale i duši, jsou základní pilíře projektu MyšLiš, který se neskutečně vyšvihl a není zdaleka u konce.

Viola, logopedka, speciální pedagožka

Hrajeme si s MYŠ-LIŠ byl součástí online kongresu LIMITY JSOU JEN V NAŠÍ HLAVĚ (aneb žij svůj život přesně podle svých představ), který proběhl v květnu 12. – 19. 5. 2022. Více informací naleznete na https://www.jsemmaminkou.cz/treti-online-kongres/.

Část kouzelného rozhovoru s Jindrou na téma Muzikoterapie,                    Víkendová snídaně - televize Nova, 10. 12. 2023